Vrcholem aktivit České asociace manažerů informačních technologií (CACIO) je slavnostní vyhlášení vítězů soutěže IT Projekt roku. V letošním roce jsme se u příležitosti 21. ročníku soutěže zopakovali osvědčenou formu společenského večera spojeného s tancem a dobrou náladou.

Prestižní akce se konala dne 21.března 2024 v Autoklubu Praha a svou účastí při předávání cen ji ozdobila paní Blanka Fajkusová vrchní ředitelka sekce informačních a komunikačních technologií z Ministerstva zahraničních věcí, pan Vladimír Mana státní tajemník Ministerstva průmyslu a obchodu a pan doc. Ing. Ota Novotný Ph. D. prorektor pro rozvoj a Corporate Relations VŠE.

Do soutěže se letos přihlásilo 14 úspěšných projektů, ze kterých vybrala šestnáctičlenná odborná porota pod vedením prof. Ing. Zdeňka Molnára, CSc. 8 finalistů. Ti pak postoupili do druhého kola soutěže, v rámci kterého porota dále posoudila osobní prezentace řešitelů či klientů těchto projektů, zajímavých především netradičním technologickým řešením, uživatelským efektem či způsobem řízení.

Večer zahájil člen vedení CACIO Petr Pokorný, který předal slovo výkonnému řediteli CACIO Rostislavu Jirkalovi a místopředsedovi hodnotitelské komise soutěže Dušanu Chlapkovi ke krátkému zhodnocení činnosti CACIO a průběhu 21. ročníku soutěže. Jako první jsme předávali ceny finalistům soutěže.

Cenu Finalista IT projektu roku 2023 získaly následující projekty:

  • Pluxee Move 2 Cloud , zadavatel: Pluxee, dodavatel: Unicorn Systems a.s.
  • Intermodální plánovač tras v mobilní aplikaci Pid Lítačka, zadavatel: Regionální organizátor Pražské integrované dopravy, dodavatel: Operátor ICT
  • Viking Link Scheduler, zadavatel: National Grid Ventures (NGV), dodavatel: Unicorn Systems, a.s.
  • Negobot – Virtuální asistent nákupu, zadavatel: Škoda Auto a.s. , dodavatel: Škoda IT, Wingbot.ai, Advanced Consulting, s.r.o.
  • Kybernetická ostražitost -Zavedení řešení pro navýšení kybernetické ostražitosti zaměstnanců a snížení rizik pro organizaci. , zadavatel: Sokolovská uhelná a.s., právní nástupce, dodavatel: Xeek s.r.o..

Předání specializovaných cen odborných partnerů soutěže řídil pan Miloslav Marčan, místropředsedou CACIO:

  • Pan Dan Petřivalský předal cenu itSMF, kterou získal projekt  Pluxee Move 2 Cloud.

Následně na pódium přišla paní Martina Jankovská která předala Cenu Jiřího Poláka, která symbolizuje nejenom vzpomínku na zakladatele CACIO, ale hlavně hledá kreativitu a originalitu v projektech. Za inovativní, odvážný a velmi úspěšný přístup k adaptaci nových technologií v živém prostředí získal cenu projekt Negobot – Virtuální asistent nákupu.

Cenu absolutním vítězům 21. ročníku soutěže IT projekt roku předali předseda hodnotitelské komise Zdeněk Molnár a Miroslav Hübner. Vítězné projekty mohou používat známku IT Projekt roku 2023.

Cenu IT Projekt roku získaly tyto realizace:

  • Výzkumná aplikace ke katalogu otevřených dat s využitím AI datakhk.tech,  zadavatel: Královéhradecký kraj, dodavatelé: Univerzita Hradec Králové, Fakulta informatiky a managementu
  • Geoportál pro diseminaci geografických dat SLDB 2021, zadavatel: Český statistický úřad, dodavatelé: ICZ a.s.
  • Žádost o důchod online, zadavatel: Česká správa sociálního zabezpečení, dodavatelé: Asseco Central Europe, a.s.

Na závěr předávání cen předal předseda hodnotitelské komise předsedovi CACIO žezlo, jako symbol ukončení 21. ročníku soutěže.

Na slavnostní vyhlášení vítězů navázal příjemný taneční večer, který se velice povedl a již se těšíme na příští ročník soutěže, v pořadí dvaadvacátý.