Úvod > Kalendář akcí > 2006

seminář "Komunikační infrastruktura veřejné správy - hrozba pro eGovernment?"

Dne 9.10.2006 uspořádalo sdružení eStat.cz - Efektivní stát ve spolupráci s CACIO (Česká asociace manažerů úseků informačních technologií) seminář "Komunikační infrastruktura veřejné správy - hrozba pro eGovernment?"

Účastníci kulatého stolu, zástupci vlády, jmenovitě náměstek ministra vnitra Zdeňek Zajíček a náměstek ministra informatiky Dalibor Veřmiřovský a zástupci politických stran, Karel Březina za ČSSD a Jaroslav Poláček za KDU-ČSL, se shodli na nutnosti urychleného prosazení legislativních základů pro eGovernment.

Dalibor Veřmiřovský v rámci své prezentace upozornil na skutečnost, že stávající koncepce KIVS je překážkou pro budování centrálních registrů veřejné správy a následné sdílení dat mezi jednotlivými informačními systémy veřejné správy. Karel Březina v reakci na prezentované teze sdělil, že rád slyší slova o tom, že je záměrem vlády KIVS provozovat centrálně. Prakticky stejné, tedy souhlasné stanovisko ke konceptům MIČR a MVČR měl i Jaroslav Poláček z KDU-ČSL.Logo IT Projekt roku

 

Adresa:

Kancelář CACIO
Vltavská 14
150 00 Praha 5

Kontakt:

tel.: +420 267 053 400
GSM: +420 605 010 788
e-mail: tajemnik@cacio.cz