Úvod > Kalendář akcí > 2009

CIO Network ? Snížení nákladů optimalizací infrastruktury

Dne 23.11. 2009 se uskutečnilo další klubové tématické setkání CIO Network, jehož tématem  bylo snižování nákladů optimalizací infrastruktury. Jako dvě z vhodných metod vedoucích v oblasti infrastruktury ke snižování nákladů byly diskutovány:
  • vzdálená správa koncové infrastruktury s využitím technologie Intel vPro a RIM (Remote infrastructure management) nástroje Altris firmy Symantec
  • outsourcing
Úvodní blok obsahoval tradičně přednášku Lubomíra Karpeckého (BITS Consulting) -  Trendy vývoje struktury nákladů na ICT a využití outsourcingu a insourcingu. Z čísel uvedených v prezentaci L. Karpeckého vyplývá, že dochází k růstu využití outsourcingu a upsourcingu (insourcing z dceřinných společností na matku), které se promítá ve zvyšování nákladů na IT služby.  Outsourcing se ale zaměřuje většinou na dílčí oblasti (outsourcing implementace standardních balíků, aplikačního vývoje, správy ICT infrastruktury, hosting aplikací,..), totální outsourcing je spíše výjimečnou záležitostí. Opačným trendem u některých firem je insourcing v oblastech ICT podpory unikátních procesů, které mohou přinést konkurenční výhodu.
První téma bylo zahájeno přednáškou Petra Ulvra (Intel) ? Vzdálená správa PC s využitím technologie vPro, na kterou na navazovala prezentace Jakuba Jiřička (Symantec) - Správou systému ke snižování počtu bezpečnostních incidentů - zasazující vzdálenou správu koncové infrastruktury do bezpečnostního kontextu se současným představením nástroje Altiris, který je pro dohled a správu PC schopen využívat vlastnosti technologie vPro. Na tyto přehledové prezentace navazovaly zkušenosti uživatelů:
  • Martin Čvančara (OBI) ? Benefity implementace Altrisu


Další blok, týkající se outsourcingu,  obsahoval prezentaci Martina Záklasníka (T-Systems) ? Jak dosáhnout úspor optimalizací ICT a 2 navazující prezentace zákazníků T-Systems:
Po tomto bloku se rozproudila velmi zajímavá otevřená diskuse o modelech, podmínkách a problémech outsourcingu. Všichni přednášející se opakovaně shodli, že jedinou cestou k úspěšnému outsourcingovému vztahu je ?srdce na dlani? - otevřená pravidelná komunikace o všech problémech, které se vyskytují a navazující vzájemná důvěra.Logo IT Projekt roku

 

Adresa:

Kancelář CACIO
Vltavská 14
150 00 Praha 5

Kontakt:

tel.: +420 267 053 400
GSM: +420 605 010 788
e-mail: tajemnik@cacio.cz