Cacio

Česká asociace manažerů informačních technologií

IT projekt roku 2015

Vyhlášení soutěže It Projekt roku 2015.
01.07.2015
Od dnešního dne je možné podávat přihlášky do ročníku 2015
01.07.2015
Před 18 lety se sešlo pár šéfů informačních technologií. Již delší dobu je v jejich práci brzdila informační slepota. Měli spoustu informací od
08.12.2015
Dnes je poslední možnost zaslat vyplněnou přihlášku do ročníku 2015.
31.01.2016
Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže IT Projekt roku 2015
17.03.2016
reportáž ze slavnostního večera
26.04.2016
Vyhlášení soutěže 01.07.2015
Přihláška do soutěže IT Projekt roku 2015 01.07.2015
Výzva k přihlášení do soutěže IT Projekt roku 2015 08.12.2015
Uzavírka přihlášek do ročníku 2015 31.01.2016
CACIO v GALA 17.03.2016
reportáž ze slavnostního večera 26.04.2016

CACIO v GALA 2016

Soutěž IT projekt roku 2015 zná vítěze

Podívejte se na reportáž ze slavnostního večera CACIO v GALA.

 

Elektronické úřední desky soudců, E-Pay a nový pracovní portál Airjobs.cz. Tyto tři projekty (zkráceně) zvítězily ve 13. ročníku prestižní soutěže IT projekt roku. Soutěž pořádá Česká asociace manažerů informačních technologií CACIO.

Z přihlášených 21 projektů vybrala odborná 15členná porota, vedená prof. Zdeňkem Molnárem, na základě čtyř hodnotících kritérií dohromady osm finalistů. Ti pak před porotou ve dvou kolech osobně prezentovali své projekty a porota následně určila tři vítěze.

Vítěznými projekty byly vyhlášeny a 1. místo tak společně obsadily:

NÁZEV PROJEKTU Název společnosti zadavatele Název společnosti dodavatele
Elektronické úřední desky soudů Krajský soud v Českých Budějovicích POS Digital s.r.o.
E-Pay by Edenred Edenred CZ s.r.o. eMan s.r.o.
Airjobs EMTC – Czech a.s. Servodata a.s.

Do finále se dostaly rovněž následující projekty (v abecedním pořadí), které se společně umístily na 4. až 8. příčce:

NÁZEV PROJEKTU Název společnosti zadavatele Název společnosti dodavatele
Automatizace procesu KoPÚ Státní pozemkový úřad HSI, spol. s r. o.
Hybridní sbírka listin ISKN Český úřad zeměměřický a katastrální NESS Czech, s.r.o, CCA Group a.s., aplis.cz, a.s.
Mercurius Česká obchodní inspekce Inisoft s.r.o.
Mobilní CRM = rozvoj Tech-litu TECH-LIT s.r.o. mForce s.r.o.
SAP C4C – SIKO, a.s. SIKO Koupelny, a.s. con4PAS, a.s.

Český institut manažerů informační bezpečnosti (ČIMIB) udělil v rámci soutěže IT projekt roku 2015 specializované ocenění za přínos v oblasti kybernetické bezpečnosti. Cenu ČIMIB obdržel projekt Integrovaný systém řízení provozu a bezpečnosti firemního ICT v Dopravním podniku města Brna od dodavatele Service&Support.

Cenu CNZ za přínos v oblasti dlouhodobého uchování informací, kterou udělilo partnerské sdružení CNZ (Co po nás zbude), získal projekt Hybridní sbírka listin ISKN na Českém úřadu zeměměřickém a katastrálním. Na realizaci projektu se podílely společnosti NESS Czech, CCA Group a aplis.cz.

„Také v tomto ročníku byla do soutěže přihlášena řada zajímavých projektů, z nichž vybrat nejlepší nebylo jednoduché, neboť všechny projekty, které se dostaly do finálového kola, byly velmi kvalitní. Věříme, že naše soutěž přispěje k tomu, aby oblast informačních technologií a její nesporné přínosy byly stále uznávanější jak ve veřejné správě, tak v komerční sféře a samozřejmě i mezi širokou veřejností,“ prohlásil předseda CACIO Miroslav Hübner.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek 17. března 2016 v Autoklubu ČR (Opletalova 29, Praha 1). Na galavečer, jehož moderátorem byl Petr Král, přijali pozvání účastníci soutěže, členové CACIO i zástupci partnerských organizací a řada dalších hostů. Diplomy vítězům předal Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a místopředseda KDU-ČSL.

Partnery soutěže IT projekt roku 2015 jsou CNZ a ČIMIB. Sponzorům, kterými jsou HPE, ICZ, Deloitte, Intel, Oracle, Servodata a Unicorn, organizátoři děkují za podporu. Záštitu nad soutěží převzal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek.

„Každý rok se těším na pročtení přihlášek do soutěže IT projekt roku. Vždy v nich najdu něco, co mě obohatí a ukáže, jak se může realizovat úspěšný projekt. Toto se dá konstatovat i o třináctém ročníku soutěže. Opět se potvrdilo, že v oblasti informatiky je hodně úspěšných projektů, které mohou inspirovat a ze kterých si lze vzít příklad. Patří velký dík a uznání všem přihlašovatelům a smekám před hodnotitelskou komisí, pro kterou nebylo lehké mezi vynikajícími vybrat oceněné,“ doplnil Miroslav Hübner.

 Rok