Cacio

Česká asociace manažerů informačních technologií

Jak bojovat s temnou stranou IT?

Ve dnech 18.1. a 19.1.2018 se uskutečnila 12. výroční konferenci itSMF Czech Republic, která byla partnerskou akcí  CACIO.

Mottem konference letos bylo: Ovládejme a řiďme IT a nedopusťme, aby IT ovládalo a řídilo nás. Tedy podobně jako ve filmu STAR WARS ovládali Jediové Sílu a řídili jí, kladla si konference za cíl podívat se blíže na to, jak lze tréninkem dále vylepšovat IT a jak lze bojovat s jeho temnou stranou.

Hlavním tématem konference byl Service Management, jako základní stavební kámen nejen pro IT. V době cloudu je téma bezpečnosti ještě více aktuální. Všudypřítomná nebezpečí číhají na každém kroku. Prezentace se dotýkaly otázek, jaké budou trendy v IT v roce 2018, jaké jsou praktické zkušenosti našich řečníků, jak se vypořádali s přístupy Waterfall vs. Agile, co nového je v oblasti Service Desku apod.

Zajímavostí letošního roku bylo, že program konference byl připravován ve spolupráci s itSMF UK a itSMF International. Letošní konference byla tedy obohacena o přednášky zahraničních speakerů Paula Wilkinsona (iCore Ltd.), Iana MacDonalda, Krikora Maroukiana (itSMF Hellas) a Miroslava Hlohovského (itSMF Slovensko).

Program byl koncipován do 3 bloků:

1) Service management základní stavební kámen nejen pro IT - Kvalita a řízení IT služeb; Jak využít zkušenosti service managementu pro další oblasti - HR, Finance, Facility apod.

2) Security Cloud - Jak se změnil přístup k IT Security za poslední roky; GDPR se blíží; Vaše data v Cloudu; Na co (ne)klikat v mailech...

3) Nové trendy a přístupy v IT Service Desku, ITILu - A co se událo nového v oblastech IT4IT, DevOps, Agile vs. Waterfall za poslední rok. Jak přispěje automatizace a digitalizace v každodenních činnostech v IT.

Všichni účastníci měli možnost shlédnout kolem 50 prezentací, ve 3 sálech a také možnost zúčastnit se 3 panelových diskusí.